"Söz düşünceyi fetheder, ama ona hükmeden yazıdır" Walter Benjamin

27 Mart 2013

RÜYALAR GERÇEK OLSA
İnanır mısınız rüyalara ! Uzun zamandır görmediğiniz yahut kaybettiğiniz birini gördüğünüzde nasıl tepki verirsiniz. Bunun bir rüyadan ibaret olduğunu anlar üzülür müsünüz yoksa rüyada bile olsa gördüğünüz için sevinir misiniz !

Sizi bilemem ama ben rüyalarıma inanırım. Rüyalarımız gelecekten haber veremez elbette ama bazı rüyalar vardır ki bir sinyal niteliğindedir, tabii inanırsanız şayet. Belki bu yazımı okuyup katılanlarınız belki de hayır diyenleriniz olacaktır ama ben şundan eminim ki rüyalar günlük yaşantımızda, yaşadığımız olaylar ve düşüncelerimizin ardından iç dünyamızın yani bilinç altımızın neticesinde bizlere çeşitli şekillerde ip uçları vermektedir. Bir yerden duydum ya da okudum diye anımsıyorum ki o da, rüyaların sabah ezanından sonra görüleni makbulmüş. Tabii bundan yüzde yüz emin olmamız mümkün değil ama siz nasıl inanmak istiyor ve yoruyorsanız rüyanızı size o şekilde gerçek olacaktır. Misal, ben babamı kaybettikten bir hafta sonra görmüştüm. Hiç unutmuyorum. Normal günlük kıyafetler içerisinde yattığı odada bir masanın başında oturuyor ve bana masanın altından bacaklarını gösteriyordu. O kadar güzel ve beyazdı ki bacakları. Uyandığımda ilk işim rüya tabirleri kitabımı açıp okumak olmuştu ki, açıklamada rüyada görülen kişinin durumunun iyi olduğu yazıyordu. Ardından nice rüyalar gördüm babamla ilgili ve her defasında da onu güzel ve iyi yerlerde görüyordum. Ve hatta gördüğüm bir rüyadan çok ama çok etkilenmiştim ki sizlere anlatmak isterim. Babamla birlikte bir dağa tırmanıyoruz. Babam benim elimden tutmuş ve beni zirveye çıkarıyor, etraf uçurum açıklık. Çıktığımız yer de Hz. Meryem karşılıyor bizi ve bana küçük bir tümsek gösteriyor, demirden yapılmış birkaç parmaklığı olan bir yeri. Ve bir anahtar. Bu da benim için bir işaret diye düşündüm hep. Yani ben bir şekilde istediğim bir şey için uğraş vereceğim ve sonunda o kapı bana açılacak. Şu ana kadar gördüğüm rüyaların bir çoğunun gerçek dünya ile bağlantısı olduğuna inanıyorum. Size belki saçma gelebilir ama rüyaların bana bir şekilde yol gösterici olduğu inancındayım. Tabi ki bu yolu gösteren ve her şeyin sahibi yine Yüce Allah’tır.

Bazen de hiç ulaşamayacağımız şeylerin hayalini kurar ve bunlar ile ilgili rüyalara dalarız.  Hatta görürüz de çoğunlukla ama bu tarz rüyaların bilinçaltımızda yarattığımız, olmasını istediğimiz düşünce ve duygular sonucu oluştuğunu da biliriz. Bütün rüyalar zaten bu duygu ve düşünce birikiminin eseri değil midir ! Ama öyle rüyalarda vardır ki onları gerçekleştirmek için uyanmak gerekir tıpkı “rüyaları gerçekleştirmenin tek yolu uyanmaktır” diyen sözde olduğu gibi. Kim söylemiş şu an hatırlayamasam da ne kadar doğru değil mi !! Kurduğumuz hayal ne ile ilgili olursa olsun yitip giden zamana karşı dur diyebilmek ve gerçekleştirmek için üzerimizde ki ölü toprağını silkelemek ve harekete geçmek şart bizler için. Önce niyet edip istemek sonra da harekete geçmek ve sonucunda rüyaları gerçekleştirmek. Ama arada sırada rüyalara dalma hakkımızda var  uyanmak şartıyla…

Bu nedenle naçizane tavsiyem; yaşamınızda neyi arzu ediyorsanız ona kavuşmanın tek şartı harekete geçmektir ama öncesinde istemek, istemek ve istemek… Bu arada şu şarkıyı da söylemek serbest….”Rüyalar, rüyalar, rüyalar,,,rüyalar gerçek olsa...” Kimbilir belki de şu an rüyalarınızın gerçeğe dönüştüğü andır.

Rüyalarınızın gerçek olması dileğiyle…

Mehpare ÖĞÜTShare:
Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Scroll To Top