"Söz düşünceyi fetheder, ama ona hükmeden yazıdır" Walter Benjamin

09 Kasım 2013

BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELSE O TÜRK SENSİN ATAM...! RUHUN ŞAD OLSUN.  • "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım."

Her geçen gün seni daha çok özlüyor, daha çok arıyoruz…
İlke ve inkilaplarının değerine, düşüncelerinin ve senin her konuda ki haklılığının farkına bir kez daha varıyoruz. Sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de adını altın harflerle yazdırmış en büyük Türk Sen’sin ATAM ve bizler de senin kurduğun bu ülkede gösterdiğin amaçlar doğrultusunda emanetinin bekçileri olarak;

Yine bir 10 Kasım’a daha yüreğimizde ki sessiz çığlıkların eşliğinde hafızalarımıza kazıdığımız şu sözlerinle bir kez daha Seni şükranla, saygıyla, özlemle ve  sevgiyle  anıyoruz…

  • "Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür."

  • “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.”

                                                                                M. Kemal ATATÜRK

Seni anlatmaya ne söz yeter ne de asırlar
Seni değil bir millet dünya anlatmaya kalksa
Hangisinden başlasak diye yazar tüm kitaplar…
Ve öyle ki kitaplara bile sığmayan tüm eserlerinle
Herkesin parmakla gösterdiği en büyük TÜRK’sün Sen ölümsüz ATAM…

RUHUN ŞAD OLSUN
1881– 193oo

Mehpare ÖĞÜTShare:
Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Scroll To Top