"Söz düşünceyi fetheder, ama ona hükmeden yazıdır" Walter Benjamin

13 Eylül 2012

ÇÖP KAMYONU KANUNU

Kadın taksiye binmiş ve havaalanına gitmek istediğini söylemişti.

Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önlerine çıktı. Şoförü çarpmamak için sert şekilde frene bastı.

Taksi kaydı ama diğer arabaya çarpmaktan kıl payı farkla kurtuldu. Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkarıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.
...
Taksi şoförü ise gayet sakin ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Kadın bütün bu olanların şokunu yaşarken taksi şoförünün tavrına daha da şaşırmıştı.

Sordu: Neden böyle davrandınız Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastanelik edecekti.

Taksi şoförü gülümsemeye devam ederek: Çöp Kamyonu Kanunu dedi.

Kadın: Çöp Kamyonu Kanunu mu diye sordu anlamamıştı.

Şoför açıkladı :Pek çok insan çöp kamyonu gibidir. Her tarafta içleri çöp dolu olarak dolaşıyorlar kızgınlığı öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar. Ancak doldukça çöpleri bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar. Bu bazen ben bazen de siz olabilirsiniz. Kişisel almayın. Sadece gülümseyin onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.

Başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler.

Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa dolayısıyla size iyi davranan insanları sevin iyi davranmayanlar için iyi temennilerde bulunun...
Share:
Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Scroll To Top