"Söz düşünceyi fetheder, ama ona hükmeden yazıdır" Walter Benjamin

03 Aralık 2008

NEŞRİYAT - J.K. ROWLİNG’DEN YEPYENİ BİR KİTAP


Harry Potter serisi ile tanınan J. K. Rowling’den yepyeni bir kitap geliyor. . Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de YKY tarafından yayımlanacak Ozan Beedle’ın Hikâyeleri ’nden elde edilecek gelir bu kuruma aktarılacak.

İlk yedi kopyasını Rowling’in el yazısıyla tamamladığı, resimlediği kitabın bu kopyalarından altı tanesi yazar tarafından Harry Potter’ın yolculuğunda kendisine eşlik eden altı kişiye hediye edilmiş. Sonuncunun geliri de Children’s High Level Group adlı hayır kurumuna verilmek üzere açık arttırmaya çıkarılmış. Bu kurum çocuk hakları ve zor durumdaki çocukların koşullarının iyileştirilmesi için çalışıyor.

Ozan Beedle’ın Hikâyeleri, erinin son kitabı olan “Harry Potter ve Ölüm Yadigârları”nı okuyanların hatırlayacakları, kitapta büyük önem taşıyan, olayların aydınlanmasında kritik bir rol oynuyor.

Ozan Beedle’ın Hikâyeleri , beş farklı hikâye içeriyor. Bildiğimiz masal kalıplarından ve klişelerinden uzak, mesajlarını Rowling’in alışıldık esprili üslubuyla veren kitap yazarın bütün kitapları gibi sadece çocukları değil büyükleri de hedef alıyor.

Harry Potter dünyasının en sevilen karakterlerinden biri, Hogwarts’ın efsanevi müdürü Albus Dumbledore’un notlarıyla zenginleşen kitap bir masal kitabı olarak, bu dünyayı hiç tanımayan kişiler tarafından büyük bir zevkle okunabileceği gibi Harry Potter hayranlarına çok tanıdık gelecek karakterler ve hikâyeler içeriyor,

İngilizcesi bütün dünyada 4 Aralık 2008’de satışa çıkacak olan “Ozan Beedle’ın Hikâyeleri” Ocak ayının ilk haftalarında Harry Potter kitaplarının usta çevirmeni Sevin Okyay’ın Türkçesiyle okurlarla buluşacak. Kitabı Türkiye’de, çok özel bir izinle YKY’nin telif hakları sorumlusu ve çevirmenleri dışında, hiç kimse hâlâ göremedi.


Haber Kaynak - Pusula.tv
Share:
Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Scroll To Top