SEÇİMİ YAPACAK OLAN SENSİN!

, , 2 comments


- Unutma ! Gerçekte sen ne hissediyorsan, o her zaman doğrudur.
Hayatta senin için neyin doğru olduğunu, bir tek içindeki ses söyleyebilir. Dolayısı ile içindeki ses ile konuşmayı öğren. İçindeki sesin kendine has nedenleri vardır ki akıl hiçbir zaman anlayamaz. Bazen içindeki ses sana zor geleni yapmanı söyleyebilir… Korkma… ve içindeki sesi dinlemeye devam et…
- Her gün kendinle kalmak için zaman ayır ve kalbini dinle.
- Tüm diğerleri farklı hissedebilir, farklı düşünebilir ama bu senin hissettiklerinin yanlış olduğunu göstermez, sadece onlardan farklı olduğunu gösterir. Sadece, onların bakış açılarını anlamaya çalış. Hemfikir olmaya çalışma!
- Her yanlışında kendini acımasızca eleştirip üzme…
- Gereğinden fazla üzülmek, bugünün gücünü tüketir, yarınlarının güzelliklerini çalar. Aksine, başını okşa, kendini kucakla ve her şeyin geçeceğini kendine hatırlat. Yaşadıklarının senin için önemli bir ders olduğunu bil.
- Bu tecrübe ile aldığın bilgiyi incele, bir dahaki sefer için hazırlıklarını yap.
Kimsenin senin adına karar vermesine izin verme, ama başkalarının da haklı olabileceklerini unutma.
- Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma! Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.
- Her zaman ama her zaman, mutlaka kendine iyi davran.
Sen buna layıksın !
- Hayatta en büyük dostun sen olabileceği gibi, en büyük düşmanın da sen olabilir. Seçimini yap ve kendin için dost mu yoksa düşman mı olacağına karar ver.
- Yaşamdaki tüm acılarını atlatabilirsin, her şeye rağmen mutlu olmayı başarabilirsin, istersen kötü alışkanlıklarını bırakabilir ve her zaman yeniden başlayabilirsin. Bugün, hayata yeniden başla! ilk adımın kendini bağışlamak olsun! Tıpkı kasvetli ve bulutlu bir havanın ardından kendini gösteren güneş gibi olabilirsin. Ve aynı güneş gibi, ay gibi, her gün ve her gece bıkmadan usanmadan yeniden doğabilirsin.
- Asla tecrübe kazanmaktan kaçma… Ne kadar zor olursa olsun, yeniden ayağa kalk ve devam et! İnan bana, o tecrübelere ihtiyacın var…
- Unutma! Yapılacak daha nice yeni hatalar var, öğrenilecek daha nice yeni dersler var, tekrar tekrar aynı hatalara düşmek niye?
- Her şey sende gizli. Hayatın kötü bir yola girmişse, direksiyondakinin sen olduğunu hatırla! Kendini yalnız hissettiğin kadar yalnız, güçlü hissettiğin kadar güçlüsün.

Seçimi yapacak olan sensin!


2 yorum:

uzakdost dedi ki...

Güzel gerçekten.
Çok şey var alınacak içinden. Edinilecek çok ders var.
Yazı size mi ait?

Mehpare ÖĞÜT dedi ki...

Öncelikle merhabalar,,,
Beğenmenize çok sevindim. Sizin de belirttiğiniz gibi kendi adımıza çıkartacak çok şey var içerisinde. Ne yazık ki bana ait değil. Bir arkadaşım mail olarak yollamış bana ve ben de çok beğendiğim için paylaşmak istedim. Net ortamında da kime ait olduğunu arama fırsatım olmadı ne yazık ki... Normalde bu tür yazıları elimden geldiğince araştırır kime aitse belirtir paylaşırım... Tekrardan teşekkür ediyorum, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum....