"Söz düşünceyi fetheder, ama ona hükmeden yazıdır" Walter Benjamin

03 Mayıs 2013

BUİKA "SOLEDAD" YAKINDA TÜRKİYE'DE...Müzikle çok içli dışlı biri olduğumu söyleyemem ancak Youtube üzerinde farklı bir şey ararken es kaza videosunu görüp “Soledad” adlı şarkısını dinleyip etkilendiğim bir ses Buika….

Kulağıma gelen her tür müziği dinleyen, beğendiği takdirde takip eden biriyim… Söyleyemem çünkü ne ses var ne de kulak var bende. Ama sözlerini anlamadığım şarkılarda bile müziğin iyisinden anladığımı söyleyebilirim.

Ateşin kızı, aşk’ın sesi olarak tanınan Buika, 1972 Mayarko adasının Palma şehrinde dünyaya gelmiş. Keşfedilmesi ise 2000 yılından sonra Las Vegas’a gelişiyle gerçekleşmiş. Ardından Madrid’e dönüp kendine has tarzıyla ilk albüm çalışmasını yapmış.

Flamenko, Rumba ve de Caz ritimlerini karıştırarak pek çok hayran kitlesini kazanan Buika birçok ödülü de hak etmiş biri. Öyle ki İspanya’nın Grammy’si olan “Premio de la Música” ödülü sahibi Buika’nın New York konseri The New York Times eleştirmeni Jon Pareless tarafından “Mucizeden başka bir şey değil” şeklinde değerlendirmiş.

Tabii yeteneği sadece şarkı söylemekle sınırlı olmayan Buika’nın çaldığı enstrümanlar arasında gitar, çello, bas ve piyano’yu da saymadan geçmek hata olur.

Bu arada en iyi şarkılarını bir araya getirdiği “En Mi Piel” albümünden ardından çıkaracağı 'La Noche Mas Larga' albümünün Avrupa Turnesi kapsamında Pasion Turca himayesinde 25 Mayıs 2013 20:30 MEB Şura Salonu, Ankara ve 26 Mayıs 2013 21:00 İzmir Arena, İzmir’de konser verecek… Sevenlerine duyurulur. Biletlerinizi tükenmeden Biletix.com üzerinden temin etmeniz tavsiye edilir.

Ve en çok sevdiğim, en çok dinlediğim  parçasını sizlerle paylaşırken;
Bloğuma, beğeni yapan, yorum yapan, mail atarak düşüncelerini paylaşan ve de  sessiz sakin bloğumu takip eden sizlere, güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileklerimle hediyem olsun…

Sevgilerimle,,,
Mehpare ÖĞÜT


Share:
Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Scroll To Top